Home Įrašų Kokybė

Įrašų Kokybė

DĖMESIO: Visada atkreipkite dėmesį į nurodytą (santrumpomis) vinilo ir viršelio kokybę! Nebus atsižvelgta į pretenzijas, jei muzikos įrašas atkeliaus pas Jus „ne toks, kokio tikėjotės“, tačiau atitinkantis nurodytą jo kokybės įvertinimą produkto puslapyje.

P.S. Kokybė žymima standartiškai: pirma žyma – pačios plokštelės (medijos), antra žyma – viršelio (pvz., NM/VG+)

M – (Mint) Mėtinis, Puikus.

Vinilas. Galima sakyti, – tobulas. Nė karto negrotas, neretai – dar net neišpakuotas.
Viršelis. Naujas, be jokių naudojimo žymių, dažniausiai – taipogi dar neišpakuotas.

NM arba M+ – (Near Mint) Beveik Mėtinis, Puikus.

Vinilas. Beveik tobulas. Gali būti, kad niekada nebuvo grotas, gros puikiai, be jokių trukdžių. Tikrai neturi būti jokių subraižymų ar kitų ryškių žymių.
Viršelis. Jokių sulankstymų, subraižymų, skylių, įplyšimų ar panašių defektų. Įskaitant ir kitų įdėklų būklę – vidinio voko, dainų tekstų lapo ar pan.

VG+ – (Very Good Plus) Labai Geras Plius.

Vinilas. Trumpai tariant, turintis 50% NM (Beveik Puikaus) vertės. Ant VG+ vinilo matysis, kad jis naudotas, grotas, tačiau buvęs savininkas jį saugojo ir laikė tinkamai. Defektai gali būti labiau kosmetinio pobūdžio, realiai neįtakojantys grojimo kokybės. Tad gali būti mažų įbrėžimų, pabrūkšniavimų, tačiau jie netrukdys mėgautis garsu.
Viršelis. Taipogi gali matytis naudojimo žymės, keletas įbrėžimų, įlinkimų ar nestiprių spalvos pablukimų. Gali būti ir kokia skylutė, įdrėskimas ar senos kainos lipdukas ar to lipduko nuplėšimo žymelė.

VG – (Very Good) Labai Geras

Vinilas. Trumpai tariant, vertas 25% NM vinilo. Dauguma defektų, būdingų VG+ vinile, VG (t.y. šiame) vinile bus ryškesni, gilesni. Taip pat jau gali būti ir paviršinių garsų grojant plokštelę, ypač tylesnėse muzikos vietose, intro, pabaigoje ar pan., tačiau tas triukšmas nenustelbia pačios muzikos iš esmės. Paviršius jau, matosi, kad daugiau naudotas, gali būti ir gilesnių, nagu nesunkiai jaučiamų, įbrėžimų, įtakosiančių garsą.
Viršelis. Irgi panaudotas, su įplėšimais, užsilanksčiusiais kampais, užrašais, kainomis ar kitasi lipdukais. Tik, dažniausiai, ne su visais defektais iš karto.

G, G+ – (Good, Good Plus) Geras, Geras Plius

Vinilas. Vertas 10-15% NM vinilo. Įrašas dar turėtų groti be permetimų, peršokimų. Tačiau bus ryškūs įbrėžimai, naudojimo pėdsakai ir pašaliniai garsai, triukšmas.
Viršelis. Gerokai padėvetas, su ryškiais įplėšimais, užsilenkimais, gali būti užrašų, apklijavimų ir pan.

P, F – (Poor, Fair) Varganas, Patenkinamas

Vinilas. Vertas 0-5% NM vinilo. Gali būti paskilęs, subraižytas, prastai saugotas, negros be peršokimų.
Viršelis. Gali būti pažeistas drėgmės, stipriai apiplyšęs, gerokai pažeistas ar kitaip įtakotas – aprašytas, apklijuotas ir pan.

Generic – (Generic) Bendras

Taikoma tik viršeliams. Iš esmės, tai bendras, dažniausiai baltas vokas arba įrašų kompanijos vokas, tiesiogiai nesusijęs su viduje esančiu įrašu, neturintis identifikacijų, pvz., grupės pavadinimo. Retais atvejais, gali būti tiesiog kito įrašo viršelis (konkretus variantas nurodomas pastabose)

No Cover – Be Viršelio.

Įrašų kokybės vertinimas pateikimas pasiremiant Discogs standartais.